Zoznámte sa s ďalším súostrovím v Atlantickom oceáne. Azorské ostrovy majú sopečný pôvod a ležia nad miestom kde sa stretáva severoamerická, africká a euroázijská tektonická doska. Ich nezameniteľný charakter formovali milióny rokov sopečných erupcií a zemetrasení, čo má za následok, že v súčasnosti si môžeme vychutnávať ich jedinečné prírodné krásy, ktoré dopĺňajú nemenej zaujímavé historické artefakty. Urobte si s nami výlet podľa nasledovného programu.

Cena za osobu:
2 145 €
Príplatok za 1 posteľovú izbu:
360 €

Program

 1. Stretnutie účastníkov na náhradnej autobusovej stanici na Bottovej ulici v Bratislave o 10:15 hod. Odchod autobusu na viedenské letisko o 10:30 hod. Odlet z letiska Schwechat o 13:20 hod. (počas letu je podávané teplé občerstvenie). Prílet do LISABONU o 15:55 m. č. (-1 hod.). Odlet z Lisabonu o 16:45 hod. (počas letu je podávané studené občerstvenie). Prílet na PONTA DELGADA o 18:10 m. č. Transfer do hotela autobusom (batožina bude prepravovaná separátne). Ubytovanie. Večera. Nocľah.  
 2. Bufetové raňajky. Celodenný výlet údolím Furnas v severnej časti ostrova São Miguel. Zastávka na vyhliadke Santa Iria s prekrásnym pohľadom na oceán a okolitú prírodu. Pokračovanie do továrne na spracovanie čaju – Gorreana. Ochutnávka miestnych čajov. Odchod na vyhliadku Pico de Ferro (pohľad na údolie a kráter Furnas). Pokračovanie do dediny Furnas a k horúcim prameňom a fumarolám Caldeiras. Oddych a obed v miestnej reštaurácii, kde nám pripravia Cozido das Caldeira (pokrm pripravený na horúcej pare vyvierajúcej z podzemia). Návšteva parku Terra Nostra s botanickou záhradou a termálnymi bazénmi. Prestávka na kúpanie. Návrat do hotela. Večera. Nocľah. 
 3. Bufetové raňajky. Osobné voľno. Transfer na letisko. O 15:00 m. č. odlet na ostrov SãO JORGE. Prílet o 15:50 m. č. Transfer z letiska pozdĺž severného pobrežia ostrova. Návšteva mesta Urzelina (nachádza sa tu veža starovekého kostola zničeného erupciou Pica da Esperança v roku 1808). Pokračovanie k typickým veterným mlynom, prechod cez prímorské dedinky Manadas a Biscoitos. Zastávka a vyhliadke Calheta. Pokračovanie do Ribeira do Nabo – dedinka známa tkaním výšiviek. Cesta smerom k Ponta dos Rosais – najzápadnejší bod ostrova s prekrásnym výhľadom na ostrovy Faial a Pico. Zastávka v lesnom parku Sete Fontes. Transfer do hotela. Ubytovanie. Večera. Nocľah.
 4. Bufetové raňajky.  Odchod na severné pobrežie ostrova. Zastávka pri zrútených útesoch Ouvidor a na vyhliadke Cubres – pohľad ponad Fajãs (pobrežné rovinaté plochy, ležiace medzi útesmi a morom). Prechod na juh cez Serra do Topo. Zastávka a prechádzka na  pobrežnej plošine Fajã dos Vimes s tropickou klímou a plantážami, kde sa pestujú nezvyčajne plodiny (napr. ovocie araça alebo káva). Ochutnávka kávy s tunajšej produkcie v miestnej tradičnej kaviarni. Poobede príchod do prímorského mestečka Topo. Prehliadka kostola zo 16. storočia, ktorý bol zrekonštruovaný po zemetrasení v roku 1757. Oblasť je obľúbeným hniezdiskom vtákov a chová sa tu dobytok, ktorý ženú na pastviny po mori. Zastávka v miestnej továrni na výrobu známeho miestneho syra. Večera. Nocľah. 
 5. Bufetové raňajky. Transfer do prístavu. Plavba na ostrov PICO. Po prílete cesta severným pobrežím k skalnej formácii Arcos do Cachorro. Pokračovanie do São Roque s prístavom Cais do Pico. Odchod na juh do prvej osady na ostrove – Lajes s veľrybárskou tradíciou. Obed v miestnej reštaurácii. Poobede návšteva Múzea lovcov veľrýb. Odchod do prírodnej rezervácie Mistério de São João – oblasť, ktorú vyformovali dávne sopečné erupcie. Pokračovanie do vinohradníckej oblasti . Zastávka u  výrobcu a producenta miestnych vín. Ochutnávka vína. Odchod do prístavu. Plavba na ostrov FAIAL. Transfer do mesta Horta. Ubytovanie. Večera. Nocľah. 
 6. Bufetové raňajky. Odchod do Ponta dos Capelinhos – najzápadnejšieho bodu ostrova, kde je možné pozorovať následky erupcie z roku 1957-58. Zastávka v návštevnom centre (Center of Capelinhos). Pokračovanie za vyhliadku Praia do Norte a Ribeira das Cabras. Prechádzka po prírodnej rezervácii s kráterom (2 km priemer, 400 m hĺbka). Pokračovanie do údolia Flamengos a k vyhliadke Espalamaca (výhľad na mesto Horta). Návrat do hotela. Večera. Nocľah. 
 7. Bufetové raňajky. Transfer na letisko. Odlet z Horty o 09:45 m. č. Odlet na ostrov São Miguel. Prílet do PONTA DELGADA o 10:35 m. č. Transfer do hotela. Ubytovanie. Osobné voľno. Večera. Nocľah.
 8. Bufetové raňajky. Návšteva ananásovej plantáže na predmestí Ponta Delgada. Odchod do hôr Sete Cidades, po ceste zastávka na vyhliadke Vista do Rei (výhľad na kráter a kaldery) a vyhliadke s pohľadom na jazero Santiago. Krátka prechádzka v blízkom meste. Pokračovanie cesty a zastávka na vyhliadke Pico do Carvão.  Poobede jazda južným pobrežím smerom na Pico da Barrosa, zastávka na vyhliadke Lagoa do Fogo s výhľadom na druhé najväčšie jazero na ostrove, považované od 1974 za prírodnú rezerváciu. Zostup smerom ku Caldeira Velha s prestávkou na kúpanie v prírodných termálnych prameňoch. Pokračovanie smerom ku kaldere Ribeira Grande, kde je možno pozorovať vulkanickú aktivitu. Návrat do Ponda Delgada. Večera. Nocľah.  
 9. Bufetové raňajky. ODDYCHOVÝ DEŇ. V prípade záujmu a vhodného počasia,  možnosť pozorovania veľrýb (plavba dlhá cca 3 hod.). Večera. Nocľah.
 10. Bufetové raňajky. Odchod na sever ostrova do prírodného parku Ribeira dos Caldeirões. Prechádzka popri miestnych vodopádoch a vodných mlynoch, návšteva dediny Nordeste. Poobede pokračovanie do mestečka Povoação – miesta prvého osídlenia na ostove, kde sa vylodili prví portugalskí moreplavci, keď objavili ostrov. Odchod na vyhliadku Salto do Cavalo (pohľad na údolie Furnas). Pokračovanie cesty cez Vila Franca do Campo, zastávka v pekárni na sladké pečivo Queijadas da Vila. Návrat do Ponta Delgada. Večera. Nocľah.
 11. Skoré raňajky. Transfer na letisko. Odlet z PONTA DELGADA o 07:00 hod. Prílet do LISABONU o 10:10 hod. Odlet o 13:25 hod. Prílet do VIEDNE o 18:45 hod. SEČ. Transfer autobusom na Slovensko. Príchod do Bratislavy večer.

Zmena programu (v závislosti od počasia a záujmu účastníkov, ako aj časov odletov a príletov) vyhradená!

V cene je zahrnuté

 • doprava autobusom na trase Bratislava – Viedeň – Bratislava
 • letenka Viedeň – Lisabon – Ponta Delgada a späť 
 • všetky letiskové poplatky 
 • všetky transfery autobusom, lietadlom a loďou na ostrovoch a medzi ostrovmi podľa programu
 • 10 x ubytovanie v dvojposteľových izbách s príslušenstvom v 3* hoteloch
 • 10 x raňajky
 • 2 x obed
 • 10 x večera 
 • fakultatívne výlety na ostrovoch uvedené v programe
 • vstup do prírodných termálnych kúpalísk podľa programu
 • ochutnávky kávy, vína a syra uvedené v programe
 • slovenský sprievodca počas celého trvania cesty
 • lokálny anglicky hovoriaci sprievodca
 • propagačné materiály
 • poistenie CK proti insolventnosti

V cene nie je zahrnuté

 • ďalšia strava neuvedená v programe
 • nápoje k večeri
 • event. pobytová taxa (lokálna daň) 
 • komplexné cestovné poistenie UNION typu A3 (30,80€/os./pobyt)
 • poplatok za zmenu mena alebo storno letenky
 • prepitné pre šoféra a lokálnych sprievodcov
 • plavba – pozorovanie veľrýb (cca 60€/os.)
 • ďalšie fakultatívne výlety a vstupy neuvedené v programe
 • ďalšie služby, ktoré nie sú uvedené v programe

Ďalšie informácie

CK bude prihláseným účastníkom posielať faktúry cca 3 - 4 mesiace pred odchodom.

Ubytovanie

SÃO MIGUEL – Hotel Vila Nova***

SÃO JORGE – Hotel São Jorge***

FAIAL – Hotel Horta***

 • https://www.hotelhorta.pt/en/Menu/Home.aspx
 • 2-posteľové izby s príslušenstvom a balkónom, kúpeľňa s WC (sprcha, toaletné potreby, sušič na vlasy), klimatizácia, SAT TV, telefón, Wi-Fi, príslušenstvo na prípravu kávy a čaju, vonkajší bazén.