!!!!!!!!!!!!!Zájazd sa v uvedenom termíne neuskutoční. Zorganizujeme ho na budúci rok.!!!!!!!!!!!!!!

Azorské ostrovy majú sopečný pôvod a ležia nad miestom kde sa stretáva severoamerická, africká a euroázijská tektonická doska. Ich nezameniteľný charakter formovali milióny rokov sopečných erupcií a zemetrasení, čo má za následok, že v súčasnosti si môžeme vychutnávať ich jedinečné prírodné krásy, ktoré dopĺňajú nemenej zaujímavé historické artefakty. Tentokrát sme pre Vás pripravili návštevu ďalšej skupiny ostrovov. Urobte si s nami výlet podľa nasledovného programu.

Program

1. DEŇ

ST 01.07.

Stretnutie účastníkov na náhradnej autobusovej stanici na Bottovej ulici v Bratislave (čas spresníme neskôr). Odlet z letiska Schwechat o 13:25 hod. (počas letu je podávané teplé občerstvenie). Prílet do LISABONU o 16:00 m. č. (-1 hod.). Odlet z Lisabonu o 17:05 hod. (počas letu je podávané studené občerstvenie). Prílet na PONTA DELGADA o 18:25 m. č. Stretnutie s miestnym sprievodcom. Transfer do hotela autobusom (batožina bude prepravovaná separátne). Ubytovanie. Večera. Nocľah v hoteli Vila Nova***.  

2. DEŇ

ŠT 02.07.

Bufetové raňajky. Celodenný výlet údolím Furnas v severnej časti ostrova São Miguel. Zastávka na vyhliadke Santa Iria s prekrásnym pohľadom na oceán a okolitú prírodu. Pokračovanie do továrne na spracovanie čajuGorreana. Ochutnávka miestnych čajov. Odchod na vyhliadku Pico do Ferro (pohľad na údolie a kráter Furnas). Pokračovanie do dediny Furnas a k horúcim prameňom a fumarolám Caldeiras. Oddych a obed v miestnej reštaurácii, kde nám pripravia Cozido das Caldeira (pokrm pripravený na horúcej pare vyvierajúcej z podzemia). Návšteva parku Terra Nostrabotanickou záhradou a termálnymi bazénmi. Prestávka na kúpanie. Návrat do hotela. Večera. Nocľah v hoteli Vila Nova***.

3. DEŇ

PI 03.07.

Bufetové raňajky. Transfer na letisko. Odlet na ostrov TERCEIRA o 07:15 m.č. Prílet o 07:55 m.č. Stretnutie s miestnym sprievodcom. Odchod do mesta Angra do Heroísmo (UNESCO). Pešia prehliadka mesta (Convento São Gonçalo, Palác Bettencourt, Katedrála, divadlo Angrense, Palác Captains-General, záhrada Vojvodu z Terciery, stará štvrť, radnica, Kostol milosrdenstva, zátoka s pohľadom na pevnosť Sv. Jána Krstiteľa,..). Zastávka v obchode s výšivkami. Transfer do hotela. Ubytovanie. Osobné voľno na oddych. Večera. Nocľah v hoteli Cruzeiro****.

4. DEŇ

SO 04.07.

Bufetové raňajky.  Návšteva tradičnej továrne na výrobu syra nachádzajúcej sa pri rybárskej dedine São Mateus a São Carlos. Pokračovanie stredom ostrova  k skalným formáciám a pobrežnému rezortu Biscoitos (pozostatky sopečných erupcií). Obed v miestnej reštaurácii a kúpanie sa v Atlantickom oceáne. Pokračovanie k pobrežiu Quatro Ribeiras a do mestečiek Vila Nova, LajesPraia Vitoria (krátka zastávka). Odchod k zálivu Salga Bay cez Cabo da Praia a Porto Martins. Zastávka v São Sebastião, kde sa nachádza jeden z najstarších kostolov na ostrove. Pokračovanie do miest Ribeirinha, SerretinhaPorto Judeu. Zastávka na výbežku Monte Brasil (pohľad na záliv Angra do Heroísmo). Návrat do hotela. Večera. Nocľah v hoteli Cruzeiro****.

5. DEŇ

NE 05.07.

Bufetové raňajky.Osobné voľno. Obed. Po obede transfer na letisko. Odlet na ostrov FLORES o 15:00 m.č. Prílet o 16:05 m.č. Transfer do hotela. Ubytovanie. Osobné voľno. Večera. Nocľah v hoteli Inatel****.

6. DEŇ

PO 06.07.

Bufetové raňajky. Odchod do prístavu. Plavba na ostrov CORVO. Plavba okolo severovýchodnej časti ostrova, kde sa nachádza prírodná rezervácia s vodopádmi, skalnatými útesmi a jaskyňami. Vylodenie vo Vila Nova do Corvo. Prehliadka mesta a návšteva Kostola Nossa Senhora dos Milagres (Pani zázrakov – patrónky ostrova). Pokračovanie ku kráteru Caldeirão. Návrat na ostrov FLORES. Cesta severnou časťou s panoramatickým výhľadom na ostrov Corvo, prechod cez Fazenda do Vale. Zastávka na vyhliadke Caimbros (výhľad na prírodnú rezerváciu sťahovavých vtákov na ostrove Alagoa). Pokračovanie do mestečka Ponda Delgada das Flores (prehliadka mesta a zálivu). Odchod k majáku Albernaz (svetlo majáku bolo prvé, ktoré uvideli námorníci plaviaci sa z Ameriky, pohľad na Baía do Além a ostrov Monchique). Obed. Odchod do stredu ostrova s prekrásnymi lagúnami. Zostup do Fajã Grande. Výhľad na oceán. Krátka prechádzka k vodopádom Poço do Bacalhau. Zastávka na vyhliadke Portal (výhľad na Riberia Grande a Fajãzinha). Pokračovanie k skalnatej formácii Rocha dos Bordões (dôsledok rýchleho ochladenia lávy do vertikálnych hranatých stĺpov). Návrat do Santa Cruz cez Vila das Lajes a Caveira. Večera. Nocľah v hoteli Inatel****.

7. DEŇ

UT 07.07.

Bufetové raňajky. Osobné voľno. Transfer na letisko. Odlet na ostrov TERCEIRA o 11:30 m.č. Prílet o 12:35 m.č. Stretnutie s miestnym sprievodcom. Obed. Návrat na letisko a odlet o 17:05 m.č. na ostrov GRACIOSA. Prílet o 17:35 m.č.  Transfer do hotela. Ubytovanie. Večera. Nocľah v hoteli Graciosa****.

8. DEŇ

ST 08.07.

Bufetové raňajky. Odchod do hlavného mesta ostrova Graciosa. Prehliadka (Múzeum Graciosa, jazero v strede mesta, pustovne, aréna na býčie zápasyvo vyhasnutom kráteri, vyhliadka Santa Cruz Belvedere, kostol Monte da Nossa Senhora da Ajuda Graciosa,..). Pokračovanie do mestečka Praia. Návšteva prírodnej rezervácie Ilhéu da Praia, kde sa nachádza Caldeira da Graciosa a jaskyňa Furna do Enxofre v kaldere Graciosa. Pokračovanie do návštevníckeho centra (oboznámenie sa s geologickou minulosťou oblasti). Obed v miestnej reštaurácii. Po obede odchod k majáku Ponta da Barca (veža majáku je najvyššia spomedzi všetkých azorských majákov), odkiaľ je krásny výhľad na ostrov sopečného pôvodu Ilhéu da Baleia, ktorý svojimi skalnatými formáciami pripomína veľrybu.Zastávka na ochutnávku miestnych koláčikovQueijadas da Graciosa. Návrat do hotela. Večera. Nocľah v hoteli Graciosa****.

9. DEŇ

ŠT 09.07.

Bufetové raňajky. Odchod na letisko. Odlet na ostrov São Miguel o 11:35 m.č. Prílet do PONTA DELGADA o 13:15 m. č. Cesta na západnú časť ostrova ku kaldere Sete Cidades. Zastávka na vyhliadke Vista do Rei. Zostup do krátera. Návrat horskou cestou do Ponta Delgada cez centrálnu časť ostrova.  Zastávka na vyhliadke Pico do Carvão. Návšteva ananásovej plantáže na okraji Ponta Delgady (možnosť ochutnať ananásový likér a ovocie – v závislosti od kapacít majiteľa). Transfer do hotela. Ubytovanie. Večera. Nocľah v hoteli Vila Nova***.

10. DEŇ

PI 10.07.

Bufetové raňajky.Odchod peši do prístavu. Pozorovanie veľrýb a delfínov. (plavba dlhá cca 3 hodiny – závisí od počasia). Návrat na pevninu. Obed v miestnej reštaurácii. Po obede odchod do prírodnej rezervácie Vila Franca. Voľno na kúpanie a šnorchľovanie(cca 2 hodiny, netreba si brať výstroj). Návrat do hotela. Večera. Nocľah v hoteli Vila Nova***.

11. DEŇ

SO 11.07.

Bufetové raňajky. O 07:00 m.č. transfer na letisko. Odlet z PONTA DELGADA o 09:15 hod. Prílet do LISABONU o 12:30 hod. Odlet o 14:40 hod. Prílet do VIEDNE o 19:00 hod. SEČ. Transfer autobusom na Slovensko. Príchod do Bratislavy večer.

Zmena programu (v závislosti od počasia a záujmu účastníkov, ako aj časov odletov a príletov) vyhradená!

V cene je zahrnuté

 • doprava autobusom na trase Bratislava – Viedeň – Bratislava
 • letenka Viedeň – Lisabon – Ponta Delgada a späť
 • všetky letiskové poplatky
 • všetky transfery autobusom podľa programu
 • plavba Flores – Corvo – Flores
 • lokálne lety medzi ostrovmi podľa programu
 • 10 x ubytovanie v dvojposteľových izbách s príslušenstvom v 3* a 4* hoteloch
 • 10 x raňajky
 • 7 x obed
 • 10 x večera
 • fakultatívne výlety na ostrovoch uvedené v programe
 • vstupy a ochutnávky podľa programu
 • slovenský sprievodca
 • lokálny anglický hovoriaci sprievodca
 • propagačné materiály
 • poistenie CK proti insolventnosti

V cene nie je zahrnuté

 • ďalšia strava neuvedená v programe
 • nápoje k večeri
 • event. pobytová taxa (lokálna daň)
 • komplexné cestovné poistenie UNION typu A3
 • poplatok za zmenu mena alebo storno letenky
 • prepitné pre šoféra a lokálnych sprievodcov
 • ďalšie fakultatívne výlety a vstupy neuvedené v programe
 • ďalšie služby, ktoré nie sú uvedené v programe
 • 50€/os./pobyt (odpočet za ubytovanie v 3-posteľovej izbe)
 • 30,80€/os./pobyt (KPC UNION, 2,80€/os./deň)

Ďalšie informácie

 • Veľkosť skupiny: min. 19 osôb (o realizácii skupiny budeme informovať začiatkom roka 2020)
 • Vhodnosť cesty: pre osoby so zníženou pohyblivosťou je vhodnosť cesty na vlastnom uvážení
 • Letenky sú zabezpečené do ekonomickej triedy
 • Ostatná doprava: letecká lokálna (ekonomická trieda), lodná a autobusom miestneho súkromného prepravcu
 • Cestovať možno iba s platným cestovným pasom alebo občianskym preukazom
 • Nie sú potrebné víza
 • Nie je potrebné špeciálne očkovanie

Ubytovanie

SÃO MIGUEL – Hotel Vila Nova***

http://www.vilanovahotel.com/hotel-overview.html

·          2-posteľové izby s príslušenstvom, kúpeľňa s WC (sprcha, toaletné potreby, sušič na vlasy), klimatizácia, SAT TV, telefón, Wi-Fi, vonkajší bazén.

 

TERCEIRA – Hotel do Cruzeiro****

https://hotelcruzeiro.com/?lang=en

2-posteľové izby s príslušenstvom, kúpeľňa s WC (sprcha, toaletné potreby, sušič na vlasy), klimatizácia, SAT TV, telefón, Wi-Fi, minibar, rýchlovarná kanvica.

 

FLORES – Hotel Inatel****

https://hoteis.inatel.pt/en/Menu/Hotels-Accommodation/Nature/Flores/Inatel-Flores-Hotel.aspx

2-posteľové izby s príslušenstvom, kúpeľňa s WC (sprcha, toaletné potreby, sušič na vlasy), klimatizácia, SAT TV, telefón, Wi-Fi, minibar, vonkajší bazén.

 

GRACIOSA – Hotel Graciosa****

https://graciosaresort.com/en/

·         2-posteľové izby s príslušenstvom, kúpeľňa s WC (sprcha, toaletné potreby, sušič na vlasy), klimatizácia, SAT TV, telefón, Wi-Fi, vonkajší bazén.