Spojené arabské emiráty a najmä Dubaj je považovaný za jedno z najmodernejších lokalít našej planéty. Prvý rozmach Dubaj zaznamenal po skočení 2. svetovej vojny, keď boli objavené ložiská ropy. Odvtedy sa nezastavil príval ľudí a kapitálu a po roku 2000 sa z Dubaja stalo najrýchlejšie rastúce mesto sveta. Na miestach, kde kedysi bola holá púšť, vznikajú moderné aglomerácie, ktoré predstavujú dômyselné architektonické riešenia. Môžete sa o tom presvedčiť pri pohľade na jeho panorámu, kde dominuje najznámejší hotel na svete BURJ AL ARAB, najvyššia veža na svete BURJ KALIFA o ostrovný komplex „PALMY. Pozývame Vás do tohto atraktívneho centra Stredného Východu. Celoročná priaznivá klíma, piesočnaté pláže s krištáľovou vodou, teplé prímorské podnebie, kvalitné služby a  pohostinnosť miestneho obyvateľstva sú zárukou príjemne stráveného pobytu.

Cena za osobu:
1 370 €
Príplatok za 1 posteľovú izbu:
450 €

Program

1. DEŇ

SO 07.11.

Stretnutie účastníkov na náhradnej AS na Bottovej ulici v Bratislave. Odchod autobusom spoločnosti Slovak Lines do Viedne. Odlet z letiska Schwechat o 15:05 hod. Prílet do DUBAJA23:35 m. č. Transfer do hotela. Ubytovanie. Nocľah.

2. DEŇ

NE 08.11.

Raňajky. Slnenie a kúpanie na pláži alebo v bazéne hotela. Neskorší obed. Nocľah.

3. DEŇ

PO 09.11.

Raňajky. Kúpanie na pláži Perzského zálivu. Obed. Poobede autobusová prehliadka Dubaja: Medina Jumeira, Palma Jumeira, Hotel Atlantis, Gold súk, ... (cena 40 USD/os.). Nocľah.

4. DEŇ

UT 10.11.

Raňajky. Slnenie a kúpanie na pláži alebo v bazéne hotela. Neskorý obed. Popoludní fakultatívny výlet „Púštne safari“ (cena cca 75 USD/os). Večera na púšti v cene výletu. Nocľah.

5. DEŇ

ST 11.11.

Raňajky. Celodenný výlet na „VÝCHODNÉ POBREŽIE“ k Indickému oceánu (cena cca 85 USD/os.). Po ceste návšteva orientálneho trhu, obed (v cene) a kúpanie na pobreží Ománskeho zálivu (súčasť Indického oceánu). Návrat večer. Večera. Nocľah.

6. DEŇ

ŠT 12.11.

Raňajky. Slnenie a kúpanie na pláži alebo v bazéne hotela. Neskorý obed. Popoludní jazda metrom k Dubai Mall. Výstup na najvyššiu budovu sveta Burj Kalifa. Nocľah.

7. DEŇ

PI 13.11.

Raňajky. Fakultatívny výlet do ABU DHABÍ hlavného mesta SAE (cena cca 75 USD/os.). Návrat do Dubaja pred 15:00 hod. Neskorý obed. Poobede slnenie a kúpanie v bazéne hotela. Nocľah.

8. DEŇ

SO 14.11.

Raňajky. Voľno na nákupy v nákupných centrách (Al Ghurair, Deira City Shopping Center,...). Neskorý obed. Nocľah.

9. DEŇ

NE 15.11.

Raňajky. Osobné voľno, slnenie a kúpanie v bazéne hotela. Neskorý obed. Transfer na letisko. Odlet z Dubaja o 15:40 m.č. Prílet do Viedne o 18:50 hod. SEČ. Odchod autobusom spoločnosti Slovak Lines na Slovensko. Príchod do Bratislavy okolo 22:00 hod.

Zmena programu (v závislosti od počasia a záujmu účastníkov, ako aj časov odletov a príletov) vyhradená!

V cene je zahrnuté

·         letenka Viedeň – Dubaj a späť (vrátane letiskových poplatkov)
·         doprava autobusom na trase Bratislava – Viedeň - Bratislava
·         transfer z letiska do hotela a späť
·         8 x ubytovanie v hoteli **** v 2-posteľových izbách s príslušenstvom
·         8 x raňajky formou švédskeho stola
·         8 x neskorý obed (alebo večera) formou švédskeho stola
·         transfery na pláž
·         Tourist Dirham Tax
·         slovenský sprievodca počas celého trvania cesty

V cene nie je zahrnuté

·         komplexné cestovné poistenie UNION
·         poplatok za zmenu mena na letenke, storno letenky a nadváhu batožiny
·         fakultatívne výlety (prehliadka Dubaja, Safari, Abu Dhabí, Východné pobrežie,...)
·         výstup na Burj Kalifa
·         ďalšie služby, ktoré nie sú uvedené v programe.

MOŽNE PRÍPLATKY: 

450€/os. (príplatok za ubytovanie v 1-posteľovej izbe)

-    -100€/os. (odpočet za ubytovanie v 3-posteľovej izbe) 

- 30,60€/os./pobyt (komplexné cestovné poistenie UNION, 3,40€/os./deň)

- cca 250€/os./pobyt (fakultatívne výlety)

- cca 50€/os. (výstup na Burj Kalifa, cena závisí od sezóny, môže byť aj nižšia)

PLATOBNÉ INFORMÁCIE: CK bude účastníkom posielať faktúry cca 2 - 3 mesiace pred odchodom

Ďalšie informácie

·         Veľkosť skupiny: min. 15 osôb (CK bude v prípade nenaplnenie skupiny informovať prihlásených účastníkov v priebehu augusta - septembra 2020)

·         Vhodnosť cesty: cesta je vhodná pre osoby so zníženou pohyblivosťou

·         Letenky sú zabezpečené do ekonomickej triedy

·         v lietadle je dovolené mať so sebou 1 ks príručnej batožiny do 7 kg/os. (max. 55 x 38 x 20 cm) a 1 ks veľkej batožiny s hmotnosťou max. 30 kg/os.

·         Cestovať možno iba s platným cestovným pasom

·         Nie sú potrebné víza

·         Nie je potrebné špeciálne očkovanie

 

UPOZORNENIE – COVID-19

 

·         situáciu monitorujeme a informácie budeme aktualizovať

·         dovoľujeme si upozorniť účastníkov na možnosť, že cesta môže byť z dôvodu návratu pandémie a znovuzavedením opatrení proti šíreniu ochorenia, zrušená.

 

AKTUÁLNE OPATRENIA (zdroj www.mzv.sk)

 

Od 19. marca Spojené arabské emiráty neudeľujú vstupné víza, vrátane občanov krajín, kde platí bezvízový styk. Osobám s platnými rezidenčnými vízami SAE je vstup do krajiny povolený iba na základe predchádzajúceho súhlasu od Federal Authority for Identity and Citizenship. Od 6. apríla prevádzkujú letecké spoločnosti Emirates a Etihad v obmedzenom režime lety do niektorých vybraných krajín.

 

Po prílete na letisko v Dubaji cestujúci sa musia uistiť, že spĺňajú všetky požiadavky na vstup do SAE. Cestujúci musí poskytnúť PCR test nie starší ako 96 hodín alebo mu bude urobený test na letisku v Dubaji,

 

vyplniť Health Declaration Form, stiahnuť si aplikáciu COVID-19 DXB a zaregistrovať všetky data. Ak je podozrenie, že cestujúci má príznaky COVID-19, pracovníci letištnej kontroly majú právo urobiť opätovný test. Všetky osoby, ktoré budú pozitívne testované na COVID-19 musia ísť do povinnej 14 dňovej karantény.

 

S cieľom zabrániť šíreniu ochorenia COVID-19 bol opätovne predĺžený zákaz vstupu a opustenia emirátu Abú Dhabí od 23. júna 2020 predbežne o ďalší týždeň, teda do 30. júna 2020. Zákaz sa nevzťahuje na

 

pohyb v rámci samotného mesta a jeho regiónov s výnimkou večerných hodín, kedy prebieha národný sterilizačný program. Občanom SR odporúčame dôsledne rešpektovať pokyny miestnych zložiek a sledovať miestne médiá.

 

Ubytovanie

RAVIZ CENTER POINT HOTEL ****

http://www.ravizhotels.com/

·         2-posteľová izba, kúpeľňa (sprcha alebo vaňa) s WC, HD TV, WI-FI, sprchový gél na telo a vlasy, tekuté mydlo na ruky, minibar, klimatizácia, fén na vlasy, župan, kanvica na kávu a čaj