Pripravili sme pre Vás zaujímavú kombináciu osvedčenej svetovej metropoly Londýna spolu s ostrovom Man,  kde nájdete malebnú prírodu, mestečká, stredoveké hrady, ale aj najstarší kontinuálne fungujúci parlament na svete. Pozývame Vás na zaujímavú „poznávačku“ podľa nasledovného programu:

Cena za osobu:
1 290 €
Príplatok za 1 posteľovú izbu:
330 €

Program

1. DEŇ

PI 08.05.

Stretnutie účastníkov na náhradnej AS na Bottovej ulici v Bratislave (odchod autobusu spresníme dodatočne). Odlet z VIEDNE o 14:45 hod. Prílet do LONDÝNA (letisko Heathrow) o 16:15 m. č. Transfer do hotela. Ubytovanie. Večerná prechádzka v časti Greenwich. Nocľah.

2. DEŇ

SO 09.05.

Raňajky. Odchod do Kráľovských záhrad v Kew. Popoludní transfer metrom do centra mesta. Návšteva zbierky Wallace CollectionMúzea Sira John Soanea. Prechádzka cez Covent Garden, Trafalgar Square, Picadilly, Čínsku štvrť a Soho.  Nocľah.

3. DEŇ

NE 10.05.

Raňajky. Transfer na letisko Gatwick. Odlet na ostrov MAN o 12:50 m.č. Prílet na letisko Ronaldsway o 14:20 m.č. Transfer do mesta hlavného mesta ostrova DOUGLAS miestnou dopravou. Ubytovanie. Krátka prechádzka po nábrežnej promenáde a okolí hotela. Nocľah.

4. DEŇ

PO 11.05.

Raňajky. Odchod peši do centra mesta. Prehliadka (obchod Devereau´s s miestnou špecialitou – údenými rybami, Parlament, banka, múzeum,...). Pokračovanie autobusom do Domova dôchodcov pre kone. Odchod parným vlakom do CASTELTOWNU – historického bývalého hlavného mesta. Zastávka na pivo vo vikingskej krčme. Prehliadka mesta (hrad, sídlo parlamentu v 19. storočí – House of Keys, starý jachtársky prístav,..). Návrat parným vlakom do Douglasu. Nocľah.

5. DEŇ

UT 12.05.

Raňajky (údená teplá ryba). Odchod autobusom na opačnú stranu ostrova. Zastávka na parlamentom vŕšku – Tynwalde (dodnes sa tam konajú parlamentné stretnutia, môže byť starší ako islandský parlament v Thingvellire). Prechádzka v Miléniovom parku a pri prehistorických kameňoch Ballaharra. Pokračovanie autobusom do mestečka PEEL. Prehliadka (moderné múzeum, stredoveký hrad,...). Odchod autobusom do mesta RAMSEY a odtiaľ pokračovanie historickým vláčikom naspäť do Douglasu. Nocľah.

6. DEŇ

ST 13.05.

Raňajky. Odchod do PORT ERIN. Návšteva Múzea železničnej dopravy a prechádzka po mestskej pláži. Pokračovanie autobusom na južný cíp ostrova s ostrovčekom Calf of Man. Návšteva skanzenu v Gregneish (zariadené domčeky, domáce zvieratá - štvorrohé barany, kostol sv. Petra). Návrat do Douglasu. Nocľah.

7. DEŇ

ŠT 14.05.

Raňajky. Odchod autobusom do LAXEY. Návšteva najväčšieho banského vodného kolesa na svete – Lady Isabella. Pokračovanie elektrickým vláčikom na najvyšší bod ostrova – Snaefell (620,9 m.n.m.) odkiaľ je v prípade pekného počasia výhľad na Wales, Anglicko, Škótsko, Severné Írsko a Írsku republiku. Pokračovanie vláčikom do Douglasu. Prechádzka po promenáde do starého prístavu. Nocľah.  

8. DEŇ

PI 15.05.

Transfer na letisko. Odlet o 06:45 m.č. Prílet do LONDÝNA (London City Airport) o 08:20 mč.. Transfer na letisko Heathrow. Odlet o 15:20 mč. Prílet do VIEDNE o 18:50 hod. Transfer autobusom na Slovensko. Príchod do BRATISLAVY okolo 21:00 hod. (presný čas doplníme dodatočne).

Zmena programu (v závislosti od počasia a záujmu účastníkov, ako aj časov odletov a príletov)vyhradená!

V cene je zahrnuté

 • spiatočná letenka Viedeň – Londýn, Londýn -  Man, Man – Viedeň
 • všetky letiskové poplatky
 • miestna doprava počas celého pobytu (verejná doprava v Londýn a na Mane +  súkromný prepravca na letisko na Mane)
 • 7 x ubytovanie v 2-posteľových izbách s príslušenstvom
 • 6 x bufetové raňajky
 • slovenský sprievodca počas celého pobytu
 • prehliadky pamätihodností v súlade s programom
 • poistenie CK pre prípad úpadku

V cene nie je zahrnuté

 • obedy a večere, počas letu NIE SÚ podávané jedlá a nápoje zdarma
 • komplexné cestovné poistenie UNION
 • vstupy do navštívených pamätihodností
 • poplatok za zmenu mena alebo storno letenky
 • ďalšie služby a poplatky, ktoré nie sú uvedené v programe

Možné príplatky:

 • 22,40€/os./pobyt (komplexné CP UNION, 2,80€/os./deň)
 • cca 80€/os./pobyt (vstupy do navštívených pamätihodností)
 • cca 23€/os./jedlo (ďalšia strava)

Platobné informácie:

 • Záloha: po prihlásení
 • Doplatok: február - marec 2020

 

Ďalšie informácie

Veľkosť skupiny 13 osôb, účasť pre osoby so zníženou pohyblivosťou je na ich osobnom uvážení, letenky sú zabezpečené do ekonomickej triedy, Slovenskí občania nepotrebujú na vstup do krajiny vízum, na cestu stačí platný občiansky preukaz alebo pas, návšteva lokalít, v ktorých sa budeme zdržiavať, nie je podmienená absolvovaním špeciálneho očkovania.

Ubytovanie

UBYTOVANIE

3* hotely s príslušenstvom (spresníme dodatočne)

·         2-posteľová izba, kúpeľňa (sprcha alebo vaňa) s WC, TV