!!!!!!!!Zájazd sa v uvedenom termíne neskutoční. Budeme ho realizovať na budúci rok v máji. Čakáme na odpoveď od našich zahraničných partnerov ohľadne podmienok prerezervovania všetkých služieb.!!!!!!!!!

Pozývame Vás na návštevu Moskvy – hlavného mesta Ruska plného skvostných pamiatok z cárskych čias, ako aj pripomienok niekoľko desaťročí trvajúceho komunistického režimu. Avšak málokde na svete je vidieť tak obrovský kontrast nesmierneho bohatstva ruských oligarchov a chudoby. 

Petrohrad, to sú vzácne pamiatky, romantické prechádzky, vyše 400 mostov cez mesto,... To všetko znamenajú tieto „Benátky severu“, ako sa Petrohradu často hovorí. V Petrohrade vás určite uchváti takmer všetko! Povestné ruské megalomanstvo sa však v tomto meste prejavuje všade. Obrovské krásne historické budovy a monumenty tu môžete obdivovať na každom kroku. 

Poďte si s nami pozrieť tieto jedinečné mestá podľa nášho programu.

Cena za osobu:
1 690 €
Príplatok za 1 posteľovú izbu:
350 €

Program

1. DEŇ

ŠT 13.08.

Stretnutie účastníkov na náhradnej AS na Bottovej ulici v Bratislave. Odchod na letisko Schwechat. Odlet z VIEDNE10:00 hod. Prílet do MOSKVY13:45 m. č. Stretnutie s miestnym sprievodcom. Transfer do hotela. Ubytovanie. Pešia prehliadka okolia hotela. Nocľah.

2. DEŇ

PI 14.08.

Raňajky. Celodenná autobusová a pešia prehliadka Moskvy: Leninský prospekt, Vrabčie (bývalé Leninské) Hory s Univerzitou a s prekrásnym výhľadom naMoskvu,  Diplomatická štvrť, Poklonná Hora, Kutuzovský Prospekt, Biely Dom, Moscow City, Tverský bulvár,... Večerná prehliadka Červeného a Manéžneho námestia

.  Nocľah.

3. DEŇ

SO 15.08.

Raňajky. Celodenný výlet do významného pútnického pravoslávneho miesta – Sergijev Posad

.Návrat do Moskvy. Nocľah.

4. DEŇ

NE 16.08.

Raňajky. Celodenná autobusová a pešia prehliadka Moskvy s miestnym sprievodcom: Novodevičij Monastyr

s prehliadkou cintorína (hroby známych osobností Ruska), Alexandrovský Sad, Kremeľ

, Zamoskvorečie s návštevou Tretjakovskej galérie. Nocľah.

5. DEŇ

PO 17.08.

Raňajky. Celodenná autobusová a pešia prehliadka Moskvy: plavba po rieke Moskva, Chrám Krista Spasiteľa (účasť na pravoslávnej bohoslužbe s  krásnymi spevmi), Starý Arbat, ... Nocľah.

6. DEŇ

UT 18.08.

Raňajky. Transfer na stanicu. Odchod vlakom do PETROHRADU

. Príchod popoludní (presné časy doplníme dodatočne). Stretnutie s miestnym sprievodcom. Návšteva Petropavlovskej pevnosti. Transfer do hotela. Ubytovanie. Nocľah.

7. DEŇ

ST 19.08.

Raňajky. Celodenná autobusová a pešia prehliadka centra mesta s miestnym sprievodcom: Admiralita, Isakijevskij Sabor, Kazanská katedrála, Chrám preliatej krvi, ... Večer voľný program. Navrhujeme  prechádzku po Nevskom   prospekte a po nábreží Nevy. Nocľah.

8. DEŇ

ŠT 20.08.

Raňajky. Pokračovanie autobusovej a  pešej prehliadky okolia Petrohradu s miestnym sprievodcom: Peterhof (palác a park s fontánami)

a Katarínsky palác  s Jantárovou komnatou v Puškine. Nocľah.

9. DEŇ

PI 21.08.

Raňajky. Celodenná autobusová a pešia prehliadka Petrohradu: loď Aurora (zvonka), návšteva Ermitáže, plavba po kanáloch  a rieke Neve. Nocľah.

10. DEŇ

SO 22.08.

Raňajky. Osobné voľno na nákupy. Autobusový transfer na letisko. Odlet z Petrohradu o 14:20 m. č. Prílet do VIEDNE16:00 SEČ. Odchod autobusom na Slovensko. Príchod do BRATISLAVY okolo 18:00 hod.

Zmena programu(v závislosti od počasia a záujmu účastníkov otváracích hodín, ako aj časov odletov a príletov) vyhradená!

 

V cene je zahrnuté

 • spiatočná letenka Viedeň – Moskva, Petrohrad – Viedeň
 • všetky letiskové poplatky
 • doprava BA – Schwechat - BA
 • autobusová preprava podľa programu
 • vlak Moskva – Petrohrad
 • 9 x ubytovanie v 3* a 4* hoteloch v Moskve a Petrohrade v dvojposteľových izbách s príslušenstvom
 • 9 x bufetové raňajky
 • prehliadky miestnych pamätihodností
 • vstupy do navštívených pamätihodností
 • slovenský sprievodca počas celého trvania cesty
 • rusky alebo anglicky hovoriaci lokálny sprievodca
 • vízové poplatky
 • registračná daň v Petrohrade
 • cestovné poistenie (je povinné pre každého účastníka, Ruské veľvyslanectvo vyžaduje doklad od CK o poistení celej skupiny)
 • poistenie CK pre prípad úpadku

V cene nie je zahrnuté

 • ďalšia strava, ktorá nie je uvedená v programe
 • ďalšie služby, ktoré nie sú uvedené v programe
 • prípadné ďalšie poplatky v procese podávania žiadosti o víza (napr. nesprávna fotografia alebo nesprávne a nekompletné údaje vo vízovom dotazníku)

Možné príplatky:

 • 190€/os./pobyt (doplatok za večere v hoteloch)

PLATOBNÉ INFORMÁCIE

Záloha: 500€/os. v priebehu marca 2020

Doplatok: zvyšná suma v priebehu mája - júna 2020 

Ďalšie informácie

INFORMÁCIE OHĽADNE VÍZ

(prosíme pozorne prečítať!!!)

 

Víza bude zabezpečovať naša cestovná kancelária za každého účastníka: Na účely podania žiadosti o turistické víza budeme potrebovať nasledovné doklady:

·                     Pas s voľnou dvojstranou (2 strany), ktorý je platný minimálne 6 mesiacov po vypršaní platnosti víza. Podotýkame, že potrebujeme na adresu CK doručiť pas, nie jeho kópiu!!!

·                     Farebnú AKTUÁLNU fotografiu pasového formátu (3,5 x 4,5 cm). Prosíme nenalepovať fotografiu na formulár!!! Fotografia nesmie byť staršia ako 6 mesiacov. KONTROLUJÚ TO a žiadosti s nevhodnou fotografiou vracajú!!!

·                     Vyplnený vízový dotazník (budeme ho posielať dodatočne aj s informáciami ohľadne jeho vyplnenia)

·                     Splnomocnenie, že CK môže podať za účastníka žiadosť o vízum (nemusí byť notársky overené).

 

POSTUP

·         víza sa podávajú prostredníctvom Ruského vízového centra, kde CK musí za každého účastníka dohodnúť osobitnú návštevu, kedy doručí potrebné dokumenty

·         dotazník, ktorý Vám pošleme na vyplnenie, nám poslúži ako podklad pre vyplnenie online vízového formulára, preto Vás prosíme uviesť všetky údaje, ktoré sú na dotazníku uvedené (t.j. komplexné osobné údaje, mená rodičov, predchádzajúci pobyt v Rusku aj s dátumami, alebo aspoň rokmi, presný názov zamestnania a pracovnej pozície aj s konktaktnými údajmi). PROSÍME NIČ NEVYNECHAŤ!!! Dodatočné zisťovanie nás oberie o potrebný čas.

·         CK môže za účastníkov podať žiadosť o vízum len v prípade, že budeme mať od každého originálne splnomocnenie (tlačivo pošleme).

 

DÔLEŽITÉ UPOZORNENIE

·         vybavenie žiadosti o vízum trvá zvyčajne 5 pracovných dní, preto Vás prosíme o promptnú reakciu a  odpovede, keď Vás budeme ohľadne podávania žiadostí kontaktovať

·         aby sme mohli podať žiadosť, potrebujeme od Vás pas, takže ak viete, že budete odcestovaní a pas budete potrebovať, zohľadnite túto skutočnosť a oznámte nám to v dostatočnom prestihu, aby sme sa podľa toho mohli zariadiť

·         ak nám pošlete nevyhovujúcu fotografiu, alebo uvediete nesprávne údaje, následné nápravy môžu byť dodatočne spoplatnené zo strany Ruského vízového centra.

 

ZDRAVOTNÉ POŽIADAVKY

Návšteva lokalít, v ktorých sa budeme zdržiavať, nie je podmienená absolvovaním špeciálneho očkovania.

 

ĎALŠIE INFORMÁCIE

·         Veľkosť skupiny: min. 15 osôb (CK bude v prípade nenaplnenie skupiny informovať prihlásených účastníkov v priebehu mája – júna 2020)

·         Vhodnosť cesty: cesta nie je úplne vhodná pre osoby so zníženou pohyblivosťou

·         Letenky sú zabezpečené do ekonomickej triedy

·         Doprava v Moskve a Petrohrade: autobusom miestneho súkromného prepravcu

·         Do RF je možné cestovať iba s platným cestovným pasom

·         Víza sú povinné (viď informácie vyššie)

Ubytovanie

2 – posteľové izby s príslušenstvom, kúpeľňa s WC (spresníme dodatočne)