Predkladáme Vám zaujímavú cestu do Austrálie a  na Nový Zéland. Návšteva týchto končín určite uspokojí Vaše vysoké nároky na poznávanie a príjemnú dovolenku. Čakajú Vás tu zaujímavé exotické lokality, ako aj príjemní obyvatelia navštívených regiónov. Ich prístupnosť, priateľstvo  a  úcta k cudzincom spríjemní každému návštevníkovi pobyt na opačnej strane zemegule.

Program

 1. Odlet z Viedne.
 2. Prílet do Melbourne. Stretnutie s lokálnym sprievodcom. Transfer na hotel. Ubytovanie. Nocľah.  
 3. Raňajky. Celodenná autobusová prehliadka Melbourne s miestnym sprievodcom. Návšteva domu Kapitána Cooka a vyhliadky Rialto Towers. Nocľah. 
 4. Raňajky. Celodenná autobusová prehliadka so sprievodcom (Great Ocean Road Tour).  Nocľah. 
 5. Raňajky. Okolo 08:00 hod. stretnutie s lokálnym sprievodcom. Cesta do Canberry po diaľnici Hume Highway. Ubytovanie. Nocľah. 
 6. Raňajky. Prehliadka Canberry (Lake Burley Griffin, Capital Hill, Parliament House, Old Parliament House, Captain Cook Memorial Jet, Carillon,...). Odchod autobusom do Sydney. Príchod vo večerných hodinách. Ubytovanie. Nocľah. 
 7. Raňajky. Celodenná okružná jazda po Sydney. Cesta cez Argyle Cut, Kent Street a Sydney Harbour Bridge. Prehliadka Military Road, Neutral Bay a Mosman. Prechod cez most Spit - výhľad na Middle Head. Plavba po Circular Quay (Captain Cook Cruise). 1 – hodinová prehliadka interiérov Sydney Opera House so sprievodcom. Nocľah.
 8. Raňajky. Odchod autobusom do pohoria Blue Mountains. Návšteva prírodnej rezervácie Featherdale Wildlife Park. Návrat do Sydney. Návšteva Olymp. komplexu a štadióna, dejiska olympijských hier 2000; 30 minútová prehliadka.  Osobné voľno. Nocľah.
 9. Raňajky. Transfer na letisko. Odlet na Nový Zéland o .... hod. Prílet do mesta Christchurch o .... m. č. Stretnutie s miestnym sprievodcom. Transfer na hotel. Ubytovanie. Popoludní prehliadka mesta: Park Mona Vale Gardens, výstup na Port Hills lanovkou Christchurch Gondola. Nocľah. 
 10. Raňajky. Transfer na letisko. Odlet na Nový Zéland o .... hod. Prílet do mesta Christchurch o .... m. č. Stretnutie s miestnym sprievodcom. Transfer na hotel. Ubytovanie. Popoludní prehliadka mesta: Park Mona Vale Gardens, výstup na Port Hills lanovkou Christchurch Gondola. Nocľah. 
 11. Raňajky. Jazda autobusom na juhozápad ostrova cez mestá Ashburton, Geraldine a Lake Tekapo. Prehliadka a prechádzka popri jazere Tekapo. Pokračovanie do mestečka Twizel. Krátka prehliadka.  Jazda do mesta Wanaka. Ubytovanie. Nocľah.
 12. Raňajky. Krátka prechádzka po mestečku, ktoré je obkolesené horami a jazerami. Odchod do Queenstownu (1,5 hod.), mesta na brehu jazera Wakatipu. Prechádzka po brehu jazera. Večer návrat do Wanaka cez Arrowtown. Po ceste návšteva Goldfield Mining Centre.  Nocľah.
 13. Raňajky. Jazda na sever popri pobreží Tasmánskeho mora k ľadovcom Fox Glacier a Franz Joseph Glacier. Pešia prechádzka k niektorému z ľadovcov s odborným sprievodcom. Ubytovanie v meste Fox. Nocľah.
 14. Raňajky. Pokračovanie jazdy cez mestečká Ross, Hokitika, Greymouth do Punakaiki. Po ceste zastávka na vyhliadke Pancake Rocks a návšteva Paparoa National Park (ak ostane čas). Ubytovanie v mestečku Westport. Nocľah. 
 15. Raňajky. Krátka prehliadka mestečka Westport. Návšteva Greenstone Factory, kde je možnosť zakúpiť si rôzne suveníry. Odchod do prístavu Picton na severe ostrova. Plavba trajektom (2,5 hod) na severný ostrov do mesta Wellington. Ubytovanie. Nocľah. 
 16. Raňajky. Krátka prehliadka Wellingtonu. Jazda do Rotorua cez Turangi a Taupo. Ubytovanie. Večer stretnutie s pôvodnými obyvateľmi – Maormi (Tamaki Village) spojené s prezentáciou maorskej kultúry a večerou Hangi (jedlo pripravované v podzemnej peci s prírodným teplom). Nocľah. 
 17. Raňajky. Krátka prehliadka Rotorua spojená s návštevou ovčej farmy. Odchod na polostrov Coromandel cez Tauranga. Ubytovanie. Kúpanie v termálnych prírodných prameňoch na pláži Hot Water Beach. Nocľah. 
 18. Raňajky. Pokračovanie pobytu na pláži Hot Water Beach. Popoludní prehliadka okolia. Nocľah. 
 19. Raňajky. Kúpanie v termálnych prírodných prameňoch na pláži Hot Water Beach. Popoludní odchod do Aucklandu. Ubytovanie. Večerná prehliadka mesta. Výstup na Sky Tower (najvyššia stavba na južnej pologuli). Nocľah. 
 20. Raňajky. Stretnutie s miestnym sprievodcom. Okružná jazda mestom: Mt. Eden, stará štvrť Parnel Village, Harbour bridge, Devonport.  Návšteva Kelly Tarlton´s Antarctic Encounter a Underworld World and Antarctic Experience, návšteva America´s Cup village, ... Nocľah. 
 21. Raňajky. Osobné voľno. Transfer na letisko, odlet z Aucklandu. Nočný let.
 22. Let do Európy, prílet do Viedne a príchod do Bratislavy.

V cene je zahrnuté

 • transfer z Bratislavy na letisko Schwechat a späť a späť
 • spiatočná letenka (zmena mena alebo storno letenky za poplatok podľa taríf leteckej spoločnosti)
 • všetky letiskové poplatky
 • transfer z letiska do hotelov 
 • 19x ubytovanie v hoteloch, moteloch, prípadne apartmánoch s príslušenstvom
 • 18x raňajky
 • 1x večera Hangi (maorský večer)
 • lokálna preprava počas celého trvania pobytu v súlade s programom
 • návšteva pamätihodností  a vstupy v súlade s programom
 • lokálni sprievodcovia v miestach pobytu 
 • slovenský sprievodca počas celého trvania cesty
 • poistenie CK proti úpadku

V cene nie je zahrnuté

 • večere 
 • komplexné cestovné poistenie UNION 
 • administratívne poplatky 
 • event. prepitné sprievodcom
 • príp. odletové taxy
 • ďalšie poskytnuté služby, ktoré nie sú uvedené v programe