Pozývame Vás do Francúzska, na návštevu údolia rieky LOIRY, kde je ukryté nesmierne množstvo krásy, umenia, histórie a veľkosti ľudského umu. CHENONCEAUX, BLOIS, AMBOISE,... to sú len niektoré zastávky v našom poznávacom zájazde, ktorý sme pripravili pre „fajnšmekrov“ histórie. Urobme si spolu výlet po týchto krásach do minulosti s nasledovným programom:

Cena za osobu:
390 €
Príplatok za 1 posteľovú izbu:
150 €

Program

 1. Odchod účastníkov z Bratislavy od Šport. haly (TIP CAFÉ) na Bajkalskej ul. o 06:00 hod. Cesta non - stop s krátkymi zastávkami cez Rakúsko a Nemecko. Ubytovanie v METZ. Nocľah.
 2. Raňajky. Zastávka v REMEŠI. Prehliadka katedrály a šampanskej pivnice – ochutnávka. Jazda do Fontainebleau, prehliadka zámku. Pokračovanie do ORLEANS. Ubytovanie. Nocľah.
 3. Raňajky. Krátka prehliadka mesta. Návšteva zámku a záhrad vo Villandry, ktoré sú považované za najkrajšie vo Francúzsku. Prehliadka zámkov Amboise a Clos–Lucé (miesto pobytu, pôsobenia a posledného odpočinku Leonarda da Vinciho). Odchod do BLOIS. Ubytovanie. Nocľah.
 4. Raňajky. Návšteva zámku Chenonceaux – prehliadka. Pokračovanie na zámok Chambord – svetové dedičstvo UNESCO, najväčší renesančný zámok, obklopený bývalou loveckou oborou. Poobede odchod do ŠTRASBURGU. Príchod vo večerných hodinách. Ubytovanie. Nocľah.
 5. Raňajky. Prehliadka mesta (centrum mesta, Petit France, Katedrála, plavba po kanáloch k Európskemu parlamentu,..). Nocľah.
 6. Raňajky. Odchod na Slovensko cez Nemecko a Rakúsko s krátkymi hygienickými zastávkami. Príchod na Slovensko vo večerných hodinách.

Zmena programu po dohode so sprievodcom vyhradená (v závislosti od počasia a dopr. situácie)!

V cene je zahrnuté

 • doprava luxusným klimatizovaným autobusom s bufetom a videom 
 • 5 x ubytovanie v dvojposteľových izbách s príslušenstvom 
 • 5 x bufetové raňajky 
 • slovenský sprievodca počas celého pobytu
 • návšteva pamätihodností v súlade s programom bez vstupov
 • poistenie insolventnosti CK

V cene nie je zahrnuté

 • ďalšia strava (možnosť zabezpečiť večere v samoobslužnej reštaurácii Flunch v cene 10 – 15€/os. alebo v reštauráciách v cene 15 – 25€/os.)
 • vstupy do navštívených pamätihodností (cca100€/os.)
 • komplexné cestovné poistenie UNION: 12€/os./pobyt
 • ďalšie služby, ktoré nie sú uvedené v programe

Ďalšie informácie

CK bude prihláseným účastníkom posielať faktúry cca 2 mesiace pred odchodom.

V autobuse je možnosť nákupu nealko nápojov, piva, kávy a čaju.

Ubytovanie

2-posteľová izba, kúpeľňa (sprcha) s WC, TV, fén na vlasy a žehlička na požiadanie na recepcii.